Abu Dhabi Technológiai Innovációs Intézete megnyitotta a mesterséges intelligencia (AI) jövőjéről szóló kritikus vitákkal tűzdelt nyílt forráskódú mesterséges intelligencia-csúcstalálkozót

Több mint 300 nemzetközi mesterséges intelligencia-szakértő olyan technológiai óriásvállalatoktól, mint a Meta és a Google DeepMind, a mesterséges intelligencia (AI) tulajdonjogának etikai megfontolásait, a fenntartható mesterséges intelligencia számítástechnika innovációit, valamint a számítási teljesítményt felölelő témákat vitat meg

Download

Loading media player...

Abu Dhabi’s Technology Innovation Institute Inaugurates Open-Source AI Summit with Critical Discussions on the Future of AI (Video: AETOSWire)

ABU DHABI, Egyesült Arab Emírségek--()--A Technológiai Innovációs Intézet (TII), a globális alkalmazott tudományos kutatóközpont ad otthont Abu Dhabiban a nyílt forráskódú mesterséges intelligencia-csúcstalálkozónak, amely a globális mesterséges intelligencia-menetrendet alakító kritikus beszélgetésekkel vette kezdetét. A St. Regis Saadiyat-szigeten ma és holnap több mint 300 résztvevővel zajló csúcstalálkozón egyre nagyobb hangsúlyt kap a nyitott és a zárt forráskódú mesterséges intelligencia közötti húzó - és hajtóerő.

„A mesterséges intelligenciával (AI) kapcsolatban két kritikus választási lehetőség van” – árulta el Őexcellenciája, Faisal Al Bannai, a Fejlett Technológiai Kutatótanács főtitkára és az Egyesült Arab Emírségek elnökének tanácsadója. „Használhatunk egy vállalathoz tartozó zárt forráskódú AI-modellt, amelyet ők irányítanak, beleértve az általuk megadott adatokat is. Az innováció velük kezdődik és velük is ér véget.

„Alternatív megoldásként használhatunk nyílt forráskódú modellt, amely a közösségen belül növekszik. Ezt együtt frissítjük, és bárki, bárhol hozzáférhet és építhet rá. Ha a mesterséges intelligencia társadalmunk szerkezetének részévé válik – és ez bizonyára be is fog következni –, az országoknak, vállalatoknak és egyéneknek el kell dönteniük, hogy ki irányítsa azt. A Falcon mesterséges intelligencia-modellek elindítása a TII hozzájárulása volt a világ számára.”

A csúcstalálkozót megnyitó Dr. Najwa Aaraj, a TII vezérigazgatója, elmondta: „Az Abu-Dhabi nyílt forráskódú mesterséges intelligencia csúcstalálkozó meghatározó pillanata a globális mesterséges intelligenciáról folytatott párbeszédnek. A Falcon más nyílt forráskódú modellekhez hasonlóan egyesíti a tudósokat, a fejlesztőket és az újítókat, hogy a globális változások katalizátoraként felgyorsítsa a technológiai fejlődést. Alig várjuk, hogy láthassuk, milyen hatása lesz a jövőben, különösen, ahogyan folytatjuk a Falcon Alapítvánnyal való együttműködésünket.”

A csúcstalálkozó napirendje neves előadók megbeszéléseivel folytatódott, köztük Dr. Belgacem Habával, az Adeia Corporation amerikai alelnökével, aki a mesterséges intelligencia által a félvezetőgyártásban létrehozott kihívásokról beszélt.

Prof. Philip Torr, az egyesült királyságbeli Oxford Egyetem professzora és tudományos főtanácsadója arról beszélt, hogy kinek kell a mesterséges intelligenciát birtokolnia, kitérve a lehetséges hátrányokra és szabályozásra is, és azzal érvelt, hogy hosszú távon a nyílt forráskódú mesterséges intelligencia előnyei meghaladják majd a kockázatokat.

Dr. Hakim Hacid, a TII mesterséges intelligenciakutató központjának vezető kutatója a következőket nyilatkozta: „Meggyőződésünk, hogy a nyílt forráskódú mesterséges intelligencia jelenti a továbblépést, de ez korántsem egyszerű - olyan kihívásokat és kérdéseket vet fel a vezérléssel, a politikával, a számítási teljesítménnyel és a hardverrel kapcsolatban, amelyekkel foglalkoznunk kell. Ezért hívtunk össze ennyi globális szakértőt erre a csúcstalálkozóra, amit a Falcon Alapítvánnyal együttműködésben a következő évek során is folytatni fogunk. Ezek a beszélgetések kulcsfontosságúak.”

A későbbi előadók között szerepel majd Dr. Natalia Vassilieva, a Cerebras Systems amerikai alelnöke és műszaki igazgatója, Dr. June Paik, az egyesült államokbeli FuriosaAI alapítója és vezérigazgatója, Dr. Armand Joulin, a Google DeepMind franciaországi kutatási igazgatója, valamint Dr. Michal Valko, a franciaországi Meta Paris vezető Llama mérnöke. Szó lesz a mesterséges intelligencia nyitottságának mértékéről, a fenntartható mesterséges intelligencia-számítástechnikáról, a kompaktabb nagy nyelvi modellek (LLM) létrehozásáról, a megbízható algoritmusok alapmodelljeiről, és még sok másról.

A TII munkatársa, Dr. Jingwei Zuo a Falcon Mambáról, az első State Space nyelvi modellről (SSM) beszél, amely teljesen új architektúrával rendelkezik és az év elején került bemutatásra.

A csúcstalálkozó csúcspontja a TII által vezetett, nyílt forráskódú mesterséges intelligencia jövőképéről szóló panelbeszélgetés lesz.

A TII Falcon mesterséges intelligencia LLM-sorozata világszerte elismertséget szerzett. A sorozat 2023 májusában a Falcon 40B, az Egyesült Arab Emírségek első nyílt forráskódú nagy nyelvi modelljének (LLM) bevezetésével kezdődött. Az ezt követő Falcon modellek azóta is folyamatosan a világ legjobb nyílt forráskódú mesterséges intelligencia modelljei közé tartoznak, amint azt a független iparági ranglista, a Hugging Face is igazolja. A Falcon új modellje 2024 végére várható.

*Forrás: AETOSWire

E közlemény hivatalos, mérvadó változata az eredeti forrásnyelven közzétett szöveg. A fordítás csak az olvasó kényelmét szolgálja, és összevetendo a forrásnyelven írt szöveggel, amely az egyetlen jogi érvénnyel bíró változat.

Contacts

Victoria Meven
victoria.meven@edelman.com

Contacts

Victoria Meven
victoria.meven@edelman.com