Szaúd-Arábia egyedülálló befektetési lehetőségeket mutatott be a New York-i Egyetem által szervezett 46. Nemzetközi Turisztikai Befektetési Konferencián

Saudi Ministry of Tourism Deputy Minister for Tourism Destination Enablement Mahmoud Abdulhadi Speaking at the "Invest Saudi & Prosper in Tourism" Networking Lunch (Photo: AETOSWire)

NEW YORK--()--A szaúdi turisztikai minisztérium részt vett a New York-i Egyetem által szervezett 46. Nemzetközi Turisztikai Befektetési Konferencián, ahol kiemelte, hogy a királyság rendkívül gyorsan fejlődik, és a növekvő turisztikai ágazat hatalmas befektetési lehetőségeket rejt. A konferencia lehetőséget biztosított Szaúd-Arábia számára, hogy bemutassa az utat, amelyet bejárva a világ egyik leglátogatottabb turisztikai célpontjává válhat a gazdaság diverzifikációja mellett.

A konferencián Mahmoud Abdulhadi, a turisztikai fejlesztésért felelős miniszterhelyettes tartott ünnepi beszédet a résztvevőknek. Elmondta, hogy rengeteg lehetőség van Szaúd-Arábiában, és betekintést adott abba, hogyan érdemes befektetni a turizmusba új turisztikai célpontok fejlesztése érdekében. Mahmoud tájékoztatott arról is, hogy a nemzetközi befektetők hogyan tudják kihasználni a lehetőségeket, továbbá kiemelte a királyság azon elhatározását, hogy a világ egyik legvonzóbb turisztikai célpontjává váljon.

A főelőadás mellett sor került a turisztikai minisztérium által szervezett „Befektetés Szaúd-Arábiába és a fejlődő turizmusba” elnevezésű, a kapcsolatépítést szolgáló, ebéddel összekötött eseményre, amely során részletesen bemutatták Szaúd-Arábia „Vision 2030” programjában rejlő befektetési lehetőségeket. A rendezvényen a szaúdi turisztikai minisztérium és a beruházási minisztérium előadói a piac átalakulására és fejlődésére, az ágazat teljesítményére és a befektetési lehetőségekre helyezték a hangsúlyt. Részletesen bemutatták továbbá a befektetők számára a Turisztikai Befektetésösztönző Program (TIEP) keretében nyújtott kormánytámogatást is, amelynek célja az üzleti tevékenység megkönnyítése és a költségek növelése a turisztikai ágazatban, ezenk kívül ösztönzőket kínál, és megnyitja ezt a kiaknázatlan piacot.

A TIEP célja, hogy lebontsa a beruházási akadályokat, 22%-kal csökkentse a kormányzati illetékeket és jelentős ösztönzőket nyújtson. A program magában foglalja a kiemelt, turisztikai befektetéseket támogató program (HIE) kezdeményezést, amelynek célja, hogy 11,2 milliárd dollárnyi magánbefektetést eredményezzen és 120 000 munkahelyet teremtsen a nagy lehetőségeket rejtő turisztikai célpontokon. Ezeknek a kezdeményezéseknek köszönhetően Szaúd-Arábia vonzó és jövedelmező célpont a befektetők számára.

Mahmoud Abdulhadi, a turisztikai fejlesztésért felelős miniszterhelyettes elmondta: „Szaúd-Arábia turisztikai ágazata soha nem látott átalakulás küszöbén áll, amely a befektetőknek páratlan lehetőségeket kínál. A „Vision 2030” program iránti elkötelezettségünk nem csupán fejlesztési terv, hanem arra invitáljuk a globális partnereket, hogy legyenek részesei ennek a történelmi utazásnak. A szaúdi befektetéssel olyan jövőbe fektethet be, ahol az innováció, a kultúra és a turizmus találkozása egyedülálló élményeket teremt. A turisztikai befektetésösztönző program és a turisztikai befektetéseket támogató program célja, hogy támogatást, ösztönzőket kínáljon, valamint lebontsa az akadályokat annak érdekében, hogy Ön is sikerrel járjon ezen a feltörekvő piacon. Együtt olyan világszínvonalú turisztikai célpontot építhetünk fel, amely nemcsak a saját gazdaságunk, hanem az egész világ számára előnyös lehet.”

A turisztikai minisztérium képviseletében Gloria Guevara Manzo, a szaúdi minisztérium főtanácsadója részt vett a „A piacot mozgató utazási és turisztikai tendenciák” elnevezésű kötetlen beszélgetésen. Az eseményen azokat a folyamatokat vizsgálták, amelyeket a turisztikai befektetőknek és más érdekelt feleknek figyelembe kell vennie a stratégiáik kialakításához, értékes betekintést adva a globális turizmus változó helyzetébe.

A megbeszélésen kiemelték, hogy Szaúd-Arábia jelentős lépéseket tett a turisztikai ágazatban, nevezetesen, hogy hét évvel a tervezett előtt, már 2023-ban 100 millió látogatót vonzott. Ez a siker jó alapként szolgál a királyság új céljához, hogy elérje a 150 millió látogatót, ami jól tükrözi az egyre növekvő nemzetközi vonzerőt.

Az ország sikerét alátámasztja, hogy Szaúd-Arábia kilenc helyet javítva a 41. helyre került a Világgazdasági Fórum 2024-es utazási és turisztikai fejlesztési mutatója szerinti rangsorban, ami a stratégiai beruházások és a szilárd szabályozási keret hatását tükrözi. A Közel-Kelet egyik legbiztonságosabb országaként elismert királyság egyre vonzóbb a nemzetközi befektetők számára.

A turisztikai ágazatba történő 800 milliárd dolláros beruházással Szaúd-Arábia 1,6 millió munkahelyet teremt, és 500 000 szállodai szobával bővül. Ezek a beruházások mozgatják a királyság gazdasági és társadalmi átalakulását, melynek középpontjában kulturális helyszínek, sportlétesítmények, vidámparkok és természetvédelmi területek fejlesztése áll. A turisztikai minisztérium továbbá egyszerűsíteni kívánja az e-vízum eljárást 66 ország számára, ami nemcsak tovább lendíti a turizmust és a befektetési lehetőségeket, hanem elérhetőbbé teszi a királyságot a nemzetközi látogatók számára.

E közlemény hivatalos, mérvadó változata az eredeti forrásnyelven közzétett szöveg. A fordítás csak az olvasó kényelmét szolgálja, és összevetendo a forrásnyelven írt szöveggel, amely az egyetlen jogi érvénnyel bíró változat.

*Forrás: AETOSWire

Contacts

Najla AlKhalifa
Senior kommunikációs tanácsadó
Najla@mt.gov.sa

Contacts

Najla AlKhalifa
Senior kommunikációs tanácsadó
Najla@mt.gov.sa