Barcelona se v Rijádu stala vítězem španělského Superpoháru

Barcelona crowned Spanish Super Cup champions in Riyadh (Photo: AETOSWire)

RIJÁD, Saúdská Arábie--()--Barcelona získala v neděli v Rijádu v historickém zápase španělský Superpohár. Katalánský klub porazil obhájce titulu Real Madrid 3:1 na Mezinárodním stadionu krále Fahda v hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu.

Skóre otevřel ve 33. minutě Gavi, těsně před poločasem pak vedení Barcy zdvojnásobil Lewandowski. Třetí brankou rozhodl o vítězství svého týmu v 69. minutě Pedri. V 93. minutě vstřelil pro Real Madrid pozdní gól útěchy Benzema, ale na změnu výsledku už bylo příliš pozdě.

Saúdská Arábie uspěla při pořádání španělského Superpoháru, který je součástí mise království přivést do země mezinárodní sportovní turnaje a akce, a potvrdila tak vysoké schopnosti království v pořádání nejvýznamnějších a nejdůležitějších akcí a v plnění role centra světových sportovních událostí.

Království hostí tuto významnou událost v rámci mezinárodních sportovních turnajů a akcí konaných v sezóně 2022 Diriyah, které přináší ministerstvo sportu se záměrem dosáhnout cílů Vize království 2030 a jako jednu z iniciativ programu "Kvalita života", a to pořádáním nejpozoruhodnějších a největších mezinárodních sportovních akcí, aby zajistilo návštěvníkům sezóny Diriyah skvělé zážitky prostřednictvím úžasných aktivit.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

*Zdroj: AETOSWire