CAMBRIDGE, Anglia--(BUSINESS WIRE)--Firma Arm ogłosiła dzisiaj powołanie nowych członków do rady dyrektorów: dra Paula E. Jacobsa, prezesa i dyrektora zarządzającego XCOM Labs oraz byłego dyrektora zarządzającego i prezesa Qualcomm Inc., oraz Rosemary Schooler, byłej wiceprezes i dyrektor generalnej Data Center i AI Sales w firmie Intel. Oboje wnoszą do Arm znaczące doświadczenie w zakresie spółek giełdowych obejmujące opracowywanie technologii, strategie biznesowe i ład korporacyjny – przydatne w okresie dalszych przygotowań spółki do wejścia na giełdę.
– Unikalna wiedza i obszerne doświadczenie Paula i Rosemary przyczyniają się do rozszerzenia i dywersyfikacji rady dyrektorów, zapewniając jednocześnie ogromną wartość dla Arm w tak przełomowym momencie naszej drogi – stwierdził Rene Haas, dyrektor zarządzający Arm.
– Paul ma niezwykle bogate doświadczenie w opracowywaniu najnowszych technologii i może poszczycić się zarządzaniem Qualcomm w okresie niesamowitego wzrostu, natomiast Rosemary wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami przywódczymi, wyznaczając i realizując priorytety strategiczne, stymulując innowacje i dbając o relacje z klientami w ramach wieloletniej kariery w licznych spółkach należących do firmy Intel. Z niecierpliwością oczekuję na współpracę zarówno z Paulem, jak i Rosemary w okresie wzmacniania naszej pozycji lidera w branży półprzewodników oraz przygotowań do wejścia na giełdę – dodał Haas.
– Współpracuję z Arm od wczesnych dni smartfonów i internetu bezprzewodowego – wskazał Paul E. Jacobs. – Rozwiązania informatyczne stają się coraz bardziej wszechobecne, co otwiera nowe możliwości wykorzystania pozycji Arm jako lidera na rynku. Cieszę się, że będę zasiadał w radzie dyrektorów spółki i pracował z zespołem światowej klasy specjalistów, aby przyczynić się do dostarczania kolejnych rewolucji technologicznych.
– Firma Arm wkrótce obejmie pozycję lidera w branży półprzewodników i przemyśle komputerowym – stwierdziła Rosemary Schooler. – Na przestrzeni swojej kariery zawsze koncentrowałam się na współpracy z klientami w celu wyszukiwania rozwiązań dla ich najbardziej kompleksowych wyzwań technologicznych. Ogromnie cieszy mnie możliwość dołączenia do Arm i wsparcia firmy w rozszerzaniu globalnego zasięgu jej połączonych rozwiązań informatycznych.
Paul E. Jacobs
Dr Paul E. Jacobs jest prezesem i dyrektorem zarządzającym firmy XCOM Labs, którą założył w 2018 r. z myślą o opracowywaniu wysoko wydajnych technologii i zastosowań bezprzewodowych. Przed założeniem XCOM dr Jacobs pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa firmy Qualcomm Inc., w której był odpowiedzialny za opracowywanie i wprowadzanie na rynek przełomowych rozwiązań z zakresu technologii mobilnej, które przyczyniły się do rozkwitu internetu bezprzewodowego i rewolucji smartfonów. Za jego kadencji przychody Qualcomm zwiększyły się czterokrotnie, a kapitalizacja rynkowa podwoiła się. Dr Jacobs ma na swoim koncie liczne wynalazki i może się poszczycić ochroną patentową lub złożeniem wniosków o ochronę patentową w Stanach Zjednoczonych dla ponad 80 rozwiązań w dziedzinie technologii i urządzeń bezprzewodowych.
Dr Jacobs pełni obecnie funkcję dyrektora firm Dropbox, Inc. i FIRST. Uzyskał licencjat z dziedziny inżynierii elektrycznej i nauk komputerowych, tytuł magistra inżynierii elektrycznej oraz doktorat z inżynierii elektrycznej i nauk komputerowych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkley, gdzie założył Jacob Institute for Design Innovation. Dr Jacobs jest członkiem prestiżowej amerykańskiej organizacji National Academy of Engineering oraz Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk.
Rosemary Schooler
Rosemary Schooler jest liderką o udowodnionych kompetencjach i ponad 30-letnim doświadczeniu w światowej branży technologicznej. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezes i dyrektor generalnej Data Center i AI Sales w firmie Intel. Podczas 33-letniej kariery w Intel Rosemary Schooler zarządzała sprzedażą i strategią korporacyjną w zakresie internetu rzeczy oraz pełniła nadzór w tych dziedzinach. Zajmowała również stanowiska wiceprezes i dyrektor generalnej w licznych inicjatywach typu start-up należących do firmy Intel w obszarach systemów wbudowanych/IoT, usług sieciowych i pamięci masowych, w tym była odpowiedzialna za PnL, architekturę, opracowywanie produktów i sukces klienta. W obszarze usług sieciowych Rosemary Schooler prowadziła przełomowe inicjatywy branżowe, m.in. Network Function Virtualization (NFV), i była odpowiedzialna za technologie takie jak Data Plane Development Kit (DPDK).
Rosemary Schooler wspiera inicjatywy branżowe takie jak ATIS i TIA oraz organizacje non-profit, w tym National Center for Women in Technology (NCWIT). Wcześniej pełniła funkcję niezależnej dyrektor w firmie Cloudera, a obecnie zasiada w zarządzie Zurn Water Solutions. Uzyskała licencjat z nauk ceramicznych i inżynierii na Uniwersytecie Stanowym w Pensylwanii.
O firmie Arm
Technologia Arm kształtuje przyszłość systemów obliczeniowych. Nasze energooszczędne procesory i platformy oprogramowania umożliwiają prowadzenie zaawansowanych operacji obliczeniowych w ponad 240 miliardach chipów, a nasze technologie bezpiecznie zasilają produkty – od czujników, przez smartfony, po superkomputery. Współpracując z ponad 1000 partnerów technologicznych, zapewniamy możliwość zastosowania sztucznej inteligencji wszędzie, a jeżeli chodzi o cyberbezpieczeństwo, zapewniamy fundamenty zaufania w cyfrowym świecie – od pojedynczego chipa aż po środowisko chmury. Przyszłość jest budowana na Arm.
Wszelkie informacje są zgodne ze stanem na dzień publikacji komunikatu i nie podlegają żadnym gwarancjom ani wiążącym oświadczeniom. Arm jest zarejestrowanym znakiem towarowym spółki Arm Limited (lub jej podmiotów zależnych). Wszelkie marki lub nazwy produktów stanowią własność podmiotów, które są ich posiadaczami. © 1995-2022 Arm Group.
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.