A Fetch.ai, az Ocean Protocol és a SingularityNET egyesülésével megalakul az Artificial Superintelligence Alliance (mesterséges szuperintelligenciára épülő szövetség)

A mesterséges intelligencia úttörői egyesítik erejüket, hogy decentralizált alternatívát hozzanak létre a Big Tech vállalatok által irányított, már létező MI-projektekkel szemben

A FET, az OCEAN és az AGIX tokenek együttes értéke 2024. március 26-án 7,6 milliárd dollár.

ZUG, Svájc & SZINGAPÚR--()--A SingularityNET (SNET), a világ első decentralizált mesterséges intelligencia (MI) hálózata, a Fetch.ai, a mesterséges intelligenciára épülő gazdaság kiépülését szolgáló Web3 platform, valamint az Ocean Protocol, az adatok védelmét szolgáló decentralizált adatcsere platform, ma bejelentette, hogy létrehozta az Artificial Superintelligence Alliance nevű szövetséget. A többmilliárd dollár értékű tokenegyesülés révén létrejött eddigi legnagyobb nyílt forráskódú, decentralizált hálózat jelentős lépés, amely felgyorsítja a mesterséges általános intelligencia (AGI) terén folyó versenyt.

A szövetség ötlete a decentralizált mesterséges intelligencia három vezető elméjétől származik. Az „AGI atyjaként” ismert Dr. Ben Goertzel alapította a blokklánc-alapú piactérként és az MI-szolgáltatások keretrendszereként szolgáló SNET-et. A DeepMindot alapító befektető, Humayun Sheikh építette fel a decentralizált, többszereplős platformot, a Fetch.ai-t az MI-alkalmazások telepítésére és kereskedelmi forgalomba hozatalára. Trent McConaghy, aki annak az MI-alapú szoftvernek a tervezője, amelyet a chiptervezők többsége a Moore-törvény működtetésére használ, megalapította az Ocean Protocolt, hogy platformot biztosítson az adatcseréhez és a tokenizált adateszközök zökkenőmentes kereskedelméhez.

A szövetség létrehozásának része, hogy a három szövetségi taghálózat FET, OCEAN és AGIX tokenjeit beolvasztják az ASI tokenbe, amely az egyesített decentralizált MI-hálózatban működve eddig soha nem látott méretet és erőt biztosít.

Szuperintelligencia kiépítése

„A mesterséges intelligencia egyre nagyobb teret nyer, ezért nem engedhető meg, hogy az AGI és az ASI egyvalaki tulajdonába és irányítása alá kerüljön, akinek megvannak a saját, önös érdekei” – mondta Dr. Ben Goertzel, a SNET vezérigazgatója és alapítója. „Nyíltan, demokratikusan és decentralizált módon kell bevezetni őket. Ezt a kezdetektől így gondolta a SNET, a Fetch.ai, valamint az Ocean Protocol is, és ezért teljesen egyértelmű, hogy a három projekt egy tokenalapú hálózatba tömörül, amely így nagyobb erővel szállhat szembe a Big Tech vállalatokkal, és áthelyezheti a mesterséges intelligencia fejlesztésének súlypontját a decentralizált ökoszisztémába.”

„Az exponenciálisan bővülő mesterséges intelligencia világában a Big Tech óriásai uralják a címlapokat és a közbeszédet” – jegyzi meg Humayun Sheikh, a Fetch.ai vezérigazgatója és alapítója. „Mi egy másik utat követünk. A tokenegyesítés célja, hogy etikus és átlátható mesterséges intelligencia biztosítása érdekében egyesítsük a platformokat, és ezzel megkönnyítsük a fejlesztők és a felhasználók közötti közvetlen kapcsolattartást, valamint kikerüljük a központosított hatóságok hagyományos kapuőreit. Ez fokozza az adatvédelmet, és megnyitja az utat egy demokratikusabb és megbízhatóbb MI-ökoszisztéma előtt, valamint közreműködésre ösztönzi a globális résztvevőket.”

Meggyőző stratégiai magyarázat

  • A mesterséges intelligencia felemelkedése és a három MI-projekt növekedése révén: Az egyesülés az MI-projektek példátlan növekedési időszakában született. Az ügylet páratlan lehetőséget biztosít a három befolyásos vezetőnek, hogy a Big Tech vállalatok által a mesterséges intelligencia fejlesztése, használata és értékesítése felett gyakorolt ellenőrzéssel szemben erőteljes, meggyőző alternatívát hozzanak létre.
  • Decentralizált, méretezhető MI-infrastruktúrát hoz létre: A decentralizált mesterséges intelligencia a blokklánc-technológiát használja arra, hogy azokat az MI-rendszereket, amelyeknek a belső működése a nyilvánosság előtt rejtve maradt, nyílt hálózatokká alakítsa, hogy a gépi intelligenciát közös célok érdekében koordinálják. A SNET, a Fetch.ai és az Ocean Protocol kutatásainak, márkáinak, technológiáinak és termékeinek egyesítése megteremti az alapot egy etikus és megbízható gyakorlatokat biztosító, méretezhető MI-infrastruktúra kiépítéséhez.
  • Felgyorsítja az AGI-ba való befektetést: Goertzel, Sheikh és McConaghy már régóta a mesterséges intelligencia hívei és annak korai alkalmazói – mindannyian az AGI megvalósítására törekszenek. Ez a szuperintelligenciára épülő szövetség megkönnyíti az egyes technológiák kereskedelmi forgalomba hozatalát, és széles körű hozzáférést biztosít a legmodernebb MI-platformokhoz és nagy adatbázisokhoz. Ez a forradalmi lépés kijelöli a blokkláncra épülő AGI felé vezető utat.

A tranzakció részletei

Bruce Pon, az Ocean Protocol elnök-vezérigazgatója és társalapítója úgy véli, hogy az egyesülés beválthatja azt a reményt, hogy a függőlegesen integrált, egymásra helyezett, méretezhető decentralizált technológiák be tudnak szállni a globális versenybe. „Technológiáink egyesítése vezető szerepet teremt az AGI kutatás-fejlesztése, alkalmazása és kereskedelmi hasznosítása terén” – jegyzi meg Pon. „Az egyesített ASI token közös ösztönzőkkel köti és hangolja össze az összes szereplőt. Az ASI tokeneket adathozzáférési tokenekként a nyilvános hálózat biztosítására használják, valamint a számítás feloldására használják a hagyományos banki és fizetési platformok nélkül. Ez a gépek gazdaságának saját pénzneme.”

Amennyiben a javaslatot az érintett közösségek többsége jóváhagyja, akkor:

- a FET új neve ASI lesz, 2,63055 milliárd tokennel
- az AGIX tokenek beolvadnak az ASI-ba, konverziós ráta: 0.433350:1
- az OCEAN tokenek beolvadnak az ASI-ba, konverziós ráta: 0.433226:1
- Ha mindhárom token 2024. március 26-i összértékét (FDV) teljes egészében átvinnék ASI-ba tennék át, akkor a teljes FDV 7,6 milliárd dollár lenne.

Vezetés és irányítás

A tokenek egyesítését követően megalakul az Artificial Superintelligence Alliance irányító tanácsa, amely felügyeli és irányítja az újonnan egyesített tokenomikus hálózat működését. A szövetség élén Ben Goertzel, Humayun Sheikh, Bruce Pon és Trent McConaghy áll majd. Az egyesülő három hálózat fejlesztését irányító szervezetek, a Fetch.ai, az Ocean Protocol Foundation és a SNET Foundation továbbra is különálló szervezetként fognak működni, de szorosan együttműködnek majd a közös ASI tokenomikus ökoszisztémában és a szövetség működése során.

„Az egyesített hálózathoz kapcsolódó kereskedelmi és kutatási céljaink között szerepel, hogy egy olyan decentralizált neurális-szimbolikus AGI rendszert indítsunk el, amely világszinten kiváló képességekkel rendelkezik olyan kulcsfontosságú területeken, mint a logikai és tudományos gondolkodás és a művészi kreativitás” – folytatja Goertzel. „Egy ilyen rendszer hatása jóval meghaladhatja azt, amit eddig a nagy nyelvi modellektől láttunk, és a globális gazdaságot sok előnnyel rendelkező, decentralizált AGI és ASI új korszakába vezetheti.”

A SingularityNET-ről:

A SingularityNET-et Dr. Ben Goertzel alapította azzal a célkitűzéssel, hogy létrehozzon egy decentralizált, demokratikus, befogadó és előnyökkel rendelkező mesterséges általános intelligenciát (AGI). Dr. Goertzel szerint az AGI-nek minden központi hatalomtól függetlennek kell lennie, mindenki számára elérhető kell, hogy legyen, és nem korlátozódhat egyetlen vállalat vagy akár egyetlen ország céljaira. A SNET csapatában tapasztalt mérnökök, tudósok, kutatók, vállalkozók és marketingesek dolgoznak. Az alap platform- és MI-csapatok munkáját segítik bizonyos alkalmazási területekre szakosodott csapatok, úgymint pénzügy, robotika, orvosbiológiai MI, média, művészetek és szórakoztatás.

Ha további információt szeretne kapni a SNET-ről, látogasson el a weboldalra: https://singularitynet.io/

A Fetch.ai-ról:

A cambridge-i székhelyű, mesterséges intelligenciával foglalkozó Fetch.ai ügynökalapú technológiájával újradefiniálja az intelligens és összekapcsolt világ lehetőségeit. A Fetch.ai infrastrukturális technológiája lehetővé teszi a fejlesztők és a vállalkozások számára, hogy a mesterséges intelligenciára épülő alkalmazások új generációjának ügynökalapú moduláris platformon keresztül építsenek, telepítsenek és értékesítsenek fejlesztéseket. A vállalat alapterméke, a DeltaV egyesíti a nagy nyelvi modelleket (LLM) és az MI-ügynököket, hogy egy olyan nyílt és dinamikus piacteret hozzon létre, amely összekapcsolja a felhasználókat a szolgáltatásokkal, és újragondolja a jelenlegi keresési élményt.

További információk a www.fetch.ai weboldalon és az X-en.

Az Ocean Protocolról:

Az Ocean létrehozásának célja, hogy egyenlő feltételeket teremtsen a mesterséges intelligencia és az adatok számára. Az Ocean eszközei lehetővé teszik a vállalkozások és a magánszemélyek számára, hogy zökkenőmentesen kereskedjenek tokenizált adateszközökkel, és kezeljék az adatokat az MI-modell teljes életciklusa során. Az Ocean alkalmazásai közé tartoznak a vállalati szintű adatcserék, az adattudománnyal kapcsolatos versenyek és az adatokkal foglalkozó decentralizált autonóm organizációk (DAO). Az Ocean Predictoor termék a bevezetés után hat hónappal már több mint 800 millió dollár havi forgalmat bonyolít, és az ütemterv szerint a modellek felkerülnek a világtérképre.

E közlemény hivatalos, mérvadó változata az eredeti forrásnyelven közzétett szöveg. A fordítás csak az olvasó kényelmét szolgálja, és összevetendo a forrásnyelven írt szöveggel, amely az egyetlen jogi érvénnyel bíró változat.

Contacts

Médiakapcsolat
FTI Consulting
Fetch.ai@fticonsulting.com

Contacts

Médiakapcsolat
FTI Consulting
Fetch.ai@fticonsulting.com